Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej
Aktualności
09.10.2023
Zapraszamy na warsztaty  dla Podmiotów/Instytucji z sektora zdrowia, opieki społecznej i sądownictwa.

Problem przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnością jest wielowymiarowy, budzący wciąż wiele wątpliwości i trudności na wielu poziomach. Wybór sposobu reagowania lub brak reakcji jest zawsze decyzją, która ma wpływ na jakość życia konkretnych kobiet z niepełnosprawnością. Naszą misją i obowiązkiem jest więc  praca w tym zakresie i rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianej przemocy, jej skali, form reagowania oraz metod wsparcia kobiet z niepełnosprawnością.

Od kwietnia 2022 r. Fundacja Eudajmonia, wraz z organizacjami z sześciu innych krajów europejskich, realizuje projekt RESPONSE. Projekt RESPONSE proponuje połączenie różnych podmiotów  w celu zwiększenia wiedzy i potencjału zainteresowanych stron na temat usług zajmujących się zwalczaniem  przemocy przeciwko kobiet z niepełnosprawnością. Celem jest umożliwienie przekazania wiedzy płynącej od  organizacji/podmiotów pracujących na rzecz osób z niepełnosprawności do sektora praw ofiar i wice-versa, tworząc ostateczną przestrzeń do wspólnego uczenia się i współpracy.   

W ramach projektu Response organizujemy   warsztaty szkoleniowe i podnoszące świadomość w tym obszarze! Rezultaty warsztatów będą częścią podręcznika, który będzie opublikowany po zakończeniu cyklu spotkań. 

 

Aby zarejestrować się na warsztaty, wypełnij ten formularz: Rejestracja- link

Zapraszamy na stronę projektu: https://easpd.eu/project-detail/response/

Oraz stronę Fundacji Eudajmonia : https://eudajmonia.pl/dzialania/response/

Warsztaty odbędą się w CAL we Wrocławiu, ul. Prądzyńskiego 39a. w następujących terminach:

10.10.2023 w godzinach  10.15-14.15 – Warsztaty dla Podmiotów/Instytucji z sektora zdrowia, opieki społecznej i sądownictwa  ( np. MOPS, GOPS, PCPR)

26.10.2023 w godzinach  10.15-14.15 - Warsztaty dla  Kobiet z niepełnosprawnością 

07.11.2023 w godzinach  10.15-14.15 - Warsztaty dla  wszystkich - podsumowujące

 

W przypadku konieczności odbycia podróży w celu wzięcia udziału w warsztatach informujemy, że Fundacja Eudajmonia zwróci koszty transportu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub wyjaśnień, możesz skontaktować się z Martą Sokołowską – m.sokolowska@eudajmonia.pl – 609 742 183, lub

Joanną Burkiewicz  - j.burkiewicz@eudajmonia.pl - 501 315  809 

 

« powrót
Jesteś w dziale: Strona główna -> Projekt RESPONSE.
Copyright © 2010