Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7.30 - 15.30 • środa 7.30 – 17.00 • piątek 7.30 – 14.00
A A A
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej
  • English
  • Polski
  • Deutsch
01.09.2023 •

 „Warto wiedzieć - kompleksowy program wsparcia rozwoju usług poradniczych Fundacji Eudajmonia" 

 

Poradnictwo skierowane jest dla wszystkich chętnych dolnośląskich NGO oraz wolontariuszy, przedstawicieli społeczności lokalnych w tym osób z niepełnosprawnościami działających przy i na rzecz organizacji. Projekt jest interwencją na duże zapotrzebowanie usług poradniczych w obszarze dostępności i poradnictwa obywatelskiego.

 

W projekcie proponujemy szerokie poradnictwo specjalistów w zakresie:

1. Prawnych regulacji i praktycznych zastosowań w obszarze zapewniania dostępności (zapewnianie dostępności w NGO, badanie dostępności architektonicznej i cyfrowej, pomoc w opisie dostępności w ofertach składanych w konkursach itp.)

2. Poradnictwa obywatelskiego (ochrona praw, działania samorzecznicze, rozwój działań selfadwokackich przy NGO, organizacja wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami).

 

Ilość  godzin poradnictwa w ramach projektu jest dopasowana indywidualnie do potrzeb i możliwości organizacji. 

 

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą z załącznika.

W razie pytań zapraszam do kontaktu indywidualnego i do rejestracji https://forms.gle/bHA8JGvwHEggEj6u7

 

25.08.2023 •
Klaudia Bąk •
Badanie dotyczące świadczenia usług społecznych na rzecz osób starszych, niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami w kontekście deinstytucjonalizacji. Celem badania jest m.in. poznanie oczekiwań i doświadczeń osób, które korzystają ze wsparcia i opieki w różnych formach.

 

 

Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki są poufne i będą przedstawione wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych. Wypełnienie ankiety zajmie około 20 minut. Link jest aktywny przez najbliższe kilka dni.

 

Ankieta dla osób niesamodzielnych: https://pbs.pl/dus02A_niesamodzielni

 

Ankieta dla osób z niepełnosprawnością (z orzeczeniem o niepełnosprawności): https://pbs.pl/dus02A_niepelnosprawni

Ankieta dla seniorów: 
https://pbs.pl/dus02A_seniorzy

Ankieta dla osób w kryzysie bezdomności: 
https://pbs.pl/dus06A_kryzys_bezdomnosci

 

Jeżeli link nie jest aktywny to prosimy skopiować adres ankiety do przeglądarki internetowej (np. Chrome, Firefox, Edge, Safari itp.).

W razie problemów technicznych proszę kontaktować się pod adresem: dus.helpdesk@pbs.pl

 
17.07.2023 •
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 pod bezpłatnym numerem telefonu 

800 007 140 można uzyskać informacje dotyczące: nawigacji w Systemie iPFRON+, wprowadzania danych w pola formularza wniosku, wypełniania pól formularza wniosku czy problemów technicznych w działaniu aplikacji.

 

Poznaj iPFRON+

Jeżeli nie wziąłeś udziału w szkoleniu z iPFRON+, a chciałbyś poznać nowy system wprowadzany przez PFRON to cały czas masz okazję nauczyć się jego obsługi. Wystarczy, że wejdziesz na kanał Youtube iPFRON+, https://www.youtube.com/@ipfronplus/playlists i wybierzesz przygotowaną dla Ciebie playlistę.

 

 

 

Skorzystaj ze szkoleń e-learningowych 

Szkolenia zawierają między innymi informacje o projekcie iPFRON+, instruktaże pomocne w sprawnym poruszaniu się po aplikacji, a także wiedzę o formach wsparcia udzielanych Osobom Niepełnosprawnym przez PFRON, https://edukacja.pfron.org.pl/

 

Sprawdź w systemie

Zobacz z jakich form wsparcia możesz skorzystać za pośrednictwem Systemu iPFRON+.

Zapoznaj się ze szczegółami i wnioskuj on-line, bez wychodzenia z domu,

 

Projekt „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.  

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://portal-ipfronplus.pfron.org.pl/
14.06.2023 •
 
Czas na las … to tytuł wystawy prac uczestników i uczestniczek Warsztatu Terapii Zajęciowej Ostoja w Środzie Śląskiej.
 
Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy już 20 czerwca a tych, którzy nie mogą pojawić się na wernisażu zapraszamy na samą wystawę, która odbywać się będzie w Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej
13.06.2023 •
Światowy Dzień Krwiodawcy 2023 zbliża się wielkimi krokami. Obchodzimy go 14 czerwca, aby uczcić i docenić ludzi, którzy oddają swoją krew dla dobra innych. Ten dzień może być również okazją, aby zachęcić do dołączenia do grona krwiodawców.

Oddawanie krwi to bezinteresowny akt, który może uratować życie. Każdego dnia tysiące pacjentów na całym świecie zmagają się z chorobami, wypadkami czy operacjami, w wyniku których pilnie potrzebują transfuzji krwi. Żaden naukowiec jeszcze nie wpadł na pomysł, jak wytworzyć syntetyczną, działającą krew: tylko donacja może sprawić, że potrzebujący ludzie będą mieli szansę na wyzdrowienieNie trzeba być superbohaterem, aby zostać dawcą krwi i ratować życie. Każda osoba, która ma między 18 a 65 lat, jest w dobrej kondycji zdrowotnej, nie ma przeciwwskazań medycznych i spełnia pozostałe wymagania, może zostać dawcą krwi. Proces ten jest zupełnie neutralny dla naszego zdrowia, a wiedza, że uczyniliśmy coś dobrego, pozytywnie wpływa na naszą psychikę. Krwiodawcy mają też zapewnione pewne korzyści, takie jak zniżka w publicznym transporcie, dni wolne czy słodycze, które otrzymasz zaraz po donacji.

 

Oddawanie krwi jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ pandemia Covid spowodowała aż 10-procentowy spadek w donacjach i wiele miejsc w Polsce pilnie potrzebuje uzupełnić swoje zapasy. Zachęcamy do odnalezienia najbliższego punktu poboru krwi i wsparcia potrzebujących, a w szczególności namawiamy do donacji osoby, których grupa krwi to 0 Rh-.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, np. o statystykach związanych z krwiodawstwem czy o szczegółach związanych z dopuszczaniem do zostania dawcą, polecamy lekturę poradnika na temat oddawania krwi: 20+ pytań o oddawanie krwi – poradnik o tym, jak zostać dawcą

 

30.05.2023 •
Klaudia Bąk •
 
26.05.2023 •
Klaudia Bąk •
W imieniu uczestników oraz kadry Warsztatu Terapii Zajęciowej "OSTOJA" w Środzie Śląskiej zapraszam Państwa serdecznie do odwiedzenia naszej placówki podczas "drzwi otwartych" w dniu 30 maja 2023 roku.

W programie warsztaty kulinarne, warsztaty decoupage oraz warsztaty tworzenia przypinek. 

 

  • Facebook
  • CENTRUM WSPARCIA
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania
  • NIEBIESKA LINIA
  • Dziecko
  • Niepełnosprawni

Newsletter