Wersja wysokokontrastowa
Godziny pracy:
poniedziałek, wtorek, czwartek 7.30 - 15.30 • środa 7.30 – 17.00 • piątek 7.30 – 14.00
A A A
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej
  • English
  • Polski
  • Deutsch
05.06.2013 •
Joanna Strembicka •
29 maj 2013 r. – PIKNIK RODZINNY
 
 
W dniu 29 maja 2013 r. pod patronatem Starosty Powiatu Średzkiego Pana Sebastiana Burdzy oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej Pani Katarzyny Misiuna odbył się Piknik Rodzinny.
Na terenie Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego w Środzie Śląskiej spotkały się rodziny zastępcze, pracownicy Rodzinnych Domów Dziecka i Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego wraz z wychowankami, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej i Piersnie oraz ludzie, którym głęboko na sercu leży dobro dzieci pozbawionych opieki ze strony rodziców biologicznych.
             Piknik rozpoczął się po godzinie 12. Wszyscy zaproszeni goście zostali serdecznie przywitani przez Pana Sebastiana Burdzy –Starostę Powiatu, Panią Katarzynę Misiuna –Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej oraz Panią Jadwigę Bodniewicz – Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej z Filią w Piersnie.
Celem spotkania była promocja rodzicielstwa zastępczego oraz integracja środowisk bezpośrednio związanych oraz nastawionych na pomoc dziecku i rodzinie.
            W czasie trwania rodzinnego spotkania, któremu towarzyszyła przepiękna pogoda można było kilkukrotnie posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu zespołu ,,Maxim” oraz uczestniczyć w ciekawym i interesującym przedstawieniu tanecznym zaprezentowanemu przez świetnie przygotowane dziewczynki i chłopcy z zespołu V- step.      
Podczas Pikniku Rodzinnego najważniejszymi gośćmi były dzieci. Organizatorzy zadbali o przygotowanie dla nich szeregu atrakcji. Nasi podopieczni mogli zatem uczestniczyć w wielu zabawach. Bardzo dużą popularnością cieszył się konkurs plastyczny nad którego organizacją i przebiegiem czuwała Aleksandra Olszewska – podopieczna Placówki Rodzinnej z Głoski. Swoją wspaniałą postawą i zaangażowaniem zmotywowała do udziału aż 11 uczestników, którzy wykazali się sporym talentem plastycznym. Po zakończeniu zmagań plastycznych wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci słodyczy ufundowane przez firmę Fresenius – Kabi oraz smycze ufundowane przez Firmę Vibracoustic. Ponadto wszystkie uczestniczące w Pikniku dzieci mogły poszaleć na dmuchanych ślizgawkach, porzucać woreczkiem do tarczy zdobywając punkty czy też umieszczając kolorowe piłki w bramce celnościowej będącjednocześnie stale pod opieką pracowników PCPR-u posiadających odpowiednie przygotowanie pedagogiczne.
Trud, poświecenie i chęć podejmowania nowych wyzwań przez dzieci zawsze były doceniane i nagradzane, co wywoływało duży uśmiech na twarzach najmłodszych, ale i starszych uczestników Pikniku. Po trudach i znojach doładowanie energii następowało przy suto zastawionych stołach oraz grillowaniu.
Popołudniowe godziny upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze. Gwar rozmów, dziecięcy śmiech oraz dobra muzyka umiliły Rodzinny Piknik, a organizatorom dały poczucie dobrze wypełnionego zadania. 
27.05.2013 •
Joanna Strembicka •
W dniu 29 maja 2013 r. w godzinach 12.00-18.00
w Środzie Śląskiej przy ul. Kilińskiego 30 na terenie
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
odbędzie się:
Piknik
z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego,
Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Dnia Rodziny
organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Środzie Śląskiej
pod patronatem Starosty Powiatu Średzkiego – Pana Sebastiana Burdzy.
Zapraszamy rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka oraz wszystkie powierzone ich opiece dzieci zamieszkujące teren Powiatu Średzkiego.
Pragniemy, aby w tym dniu mogli się Państwo zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o trudach i kłopotach dnia codziennego. Wspólne świętowanie będzie także miłą okazją do spotkania innych opiekunów zastępczych, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń.
W programie Pikniku przewidziano wiele niespodzianek i atrakcji. Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do zaprezentowania swoich indywidualnych talentów czy umiejętności.
25.04.2013 •
Joanna Strembicka •

Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej Serdecznie zaprasza do udziału w kampanii promocyjno - informacyjnej dotyczącej rodzicielstwa zastępczego.

 

Pierwszym etapem kampanii jest konkurs plastyczny na wykonanie plakatu

"Rodzic na zastępstwo"

skierowany m. in. do wychowanków rodzinnych domów dziecka, dzieci z rodzin zastępczych lub z placówek opiekuńczo wychowawczych.

 

Najlepsza praca  zostanie wydrukowana w formie plakatu promującego kampanię, natomiast kolejne dwie wyróżnione prace zostaną umieszczone na materiałach promocyjnych. Nagrodami w konkursie są: tablet, smartfon i aparat fotograficzny.

 

Prace plastyczne należy przekazać do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania  PCPR oraz MOPS z miasta na prawach powiatu.

Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej www.dops.wroc.pl lub pod nr 71/ 770-42-28

 

Załączniki

10.12.2012 •
Joanna Strembicka •
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej informuje, że istnieje jeszcze w tym roku możliwość dofinansowania likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się oraz dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego. Osoby zainteresowane zapraszamy do PCPR w Środzie Śląskiej.
Informacji udziela Agnieszka Ziemichód
tel. 71-317-46-32

Załączniki

05.12.2012 •
Joanna Strembicka •
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż dzień 08.12.2012 (sobota) będzie dniem pracującym w zamian za 24.12.2012 (wigilia)

Załączniki

  • Facebook
  • CENTRUM WSPARCIA
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania
  • NIEBIESKA LINIA
  • Dziecko
  • Niepełnosprawni

Newsletter