poniedziałek, wtorek, czwartek 7.30 - 15.30 • środa 7.30 – 17.00 • piątek 7.30 – 14.00
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Åšrodzie ÅšlÄ…skiej
12.11.2020 •
Iwona Szachniewicz •

Wsparcie specjalistyczne osób z terenu Powiatu Średzkiego

Przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej funkcjonuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej pod adresem

OIK Åšroda ÅšlÄ…ska, ul. WrocÅ‚awska 2, 55-300 Åšroda ÅšlÄ…ska

tel. 71/396-89-62, w ramach, którego można otrzymać pomoc socjalnÄ… oraz psychologicznÄ…, a także osoby sÄ… kierowane do punktu nieodpÅ‚atnej pomocy prawnej.

Jednocześnie informuję, że od 01.01.2020 r. ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy, na terenie Powiatu Średzkiego przestało funkcjonować wyznaczone przy OIK miejsce noclegowe przy ul. Kilińskiego 30B.

Celem zapewnienia mieszkaÅ„com Powiatu Åšredzkiego, wymagajÄ…cym pomocy w zakresie specjalistycznej usÅ‚ugi miÄ™dzy innymi psychologiczno-terapeutycznej oraz w zależnoÅ›ci od potrzeb – poradnictwa prawnego i socjalnego  zapewnienia ich schronienia, tut. Centrum zawarÅ‚o stosowne porozumienia tj.:

- z Powiatem OÅ‚awskim, który przyjÄ…Å‚ wykonanie zadanie pozostawania w gotowoÅ›ci oraz zapewnienia mieszkaÅ„com z terenu Powiatu Åšredzkiego bÄ™dÄ…cych w stanie kryzysu:

a) pomocy psychologicznej, terapeutycznej, poradnictwa socjalnego i prawnego,

b) w sytuacjach uzasadnionych czasowego schronienia do 3 miesięcy,

w ramach działającego Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oławie,

- z Powiatem LubaÅ„skim, który przyjÄ…Å‚ wykonanie zadania polegajÄ…cego na pozostawaniu w gotowoÅ›ci oraz zapewnieniu mieszkaÅ„com z terenu Powiatu Åšredzkiego, caÅ‚odobowego, okresowego pobytu matkom z maÅ‚oletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, a także ojcom z maÅ‚oletnimi dziećmi i innym osobom sprawujÄ…cym opiekÄ™ nad dziećmi, pomocy w zakresie specjalistycznych usÅ‚ug miÄ™dzy innymi psychologiczno-terapeutycznych oraz w zależnoÅ›ci od potrzeb – poradnictwa prawnego i socjalnego, w ramach dziaÅ‚ajÄ…cego OÅ›rodka Wsparcia – Dom dla matek z maÅ‚oletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

W Å›wietle powyższych informacji, informujÄ™, że w treÅ›ci porozumieÅ„ istniejÄ… zapisy, iż w przypadku brak miejsc w OÅ›rodkach, przedmiotowe Powiaty nie ponoszÄ… odpowiedzialnoÅ›ci za brak możliwoÅ›ci udzielania wsparcia.
  • CENTRUM WSPARCIA
  • Antydepresyjny Telefon Zaufania